Zachowanie trenera podczas szkolenia

Home Fora Forum trenerskie Zachowanie trenera podczas szkolenia

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Andrzej Niemczyk 4 lata, 8 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1052 Odpowiedz

  Andrzej Niemczyk
  Keymaster

  Jakie zachowanie trenera prowadzącego szkolenie skutecznipomaga Wam e brać w nim udział? A jakie zachowanie trenera utrudnia i powoduje, że jako uczestnicy, wychodzicie ze szkolenia niezadowoleni lub rozczarowani?

  • Ten temat został zmodyfikowany 5 lata, 10 miesiące temu przez  Andrzej Niemczyk.
  • Ten temat został zmodyfikowany 2 lata, 7 miesiące temu przez  Tomasz Wypych.
 • #1119 Odpowiedz

  Agnieszka

  Andrzeju jak przeczytałam pytania i tytuł Twojego posta to uśmiechnęłam się na myśl trochę “obok”. A może dojść do odpowiedzi przez spotęgowanie Twojego zapytania?

  Wyobraźmy sobie, że siedzi trener na sali u drugiego trenera jako uczestnik. A następnie wyobraźmy sobie, że siedzi cała sala trenerów u trenera jako uczestnicy….

  Jestem na “świeżo” po takim doświadczeniu i mam poczucie, że gdybym miała użyć nośnej metafory to było to dla mnie jak spotkanie w jednej kuchni przy jednej kuchence z 12 kucharkami. Niby cel spotkania jasny, ale jak do niego dojść i w jakim tempie? Każda “wie” lepiej bo zna swoje przepisy i ma doświadczenie, o którym chce opowiedzieć i jednocześnie odnieść się jako to kucharka potrafi do doświadczenia pozostałych. Każda z Pań ogląda składniki i pozuje do debaty “oksfordzkiej” z tezą > co się sprawdzi potrawa jednogarnkowa czy coś bardziej wyszukanego? A wogóle kto powinien na siebie przyjąć rolę Masterchefa?

  Takie gotowanie ostatecznie przebiega w dużym chaosie i w atmosferze 4 pór roku. A jeśli kucharki już coś ugotują to jest to początek do nowej debaty. Kiedy do niej wogóle dojdzie to jest to follow-up lub warsztat “zaawansowany”.

  Właściwie same plusy…

  Praca na żywym organiźmie. Człowiek trener instynktowne wypracowuje strategie:
  1. przetrwania
  2. brylowania
  3. argumentacji
  4. manipulacji
  5. pracy z oporem
  6. równowagi w braniu i dawaniu
  7. bycia i niebycia jednocześnie.

  I jak tu nie mówić, że nasza praca jest specyficzna.

 • #1280 Odpowiedz

  Rafal

  Ktos kiedys powiedzial ze o dobrym liderze, gdy doprowadzi ich do celu, ludzie powiedza “sami to zrobilismy”. Mysle ze to jeszcze lepiej pasuje do trenera 😉

Odpowiedz do: Zachowanie trenera podczas szkolenia
Twoje informacje
Cancel

Contact Us