Zachowanie trenera podczas szkolenia

Viewing 2 reply threads
 • Autor
  Wpisy
  • #1052 Reply

   Jakie zachowanie trenera prowadzącego szkolenie skutecznipomaga Wam e brać w nim udział? A jakie zachowanie trenera utrudnia i powoduje, że jako uczestnicy, wychodzicie ze szkolenia niezadowoleni lub rozczarowani?

   • Ten temat został zmodyfikowany 10 years, 5 months temu przez Andrzej Niemczyk.
   • Ten temat został zmodyfikowany 7 years, 2 months temu przez Tomasz Wypych.
  • #1119 Reply
   Agnieszka
   Gość

   Andrzeju jak przeczytałam pytania i tytuł Twojego posta to uśmiechnęłam się na myśl trochę „obok”. A może dojść do odpowiedzi przez spotęgowanie Twojego zapytania?

   Wyobraźmy sobie, że siedzi trener na sali u drugiego trenera jako uczestnik. A następnie wyobraźmy sobie, że siedzi cała sala trenerów u trenera jako uczestnicy….

   Jestem na „świeżo” po takim doświadczeniu i mam poczucie, że gdybym miała użyć nośnej metafory to było to dla mnie jak spotkanie w jednej kuchni przy jednej kuchence z 12 kucharkami. Niby cel spotkania jasny, ale jak do niego dojść i w jakim tempie? Każda „wie” lepiej bo zna swoje przepisy i ma doświadczenie, o którym chce opowiedzieć i jednocześnie odnieść się jako to kucharka potrafi do doświadczenia pozostałych. Każda z Pań ogląda składniki i pozuje do debaty „oksfordzkiej” z tezą > co się sprawdzi potrawa jednogarnkowa czy coś bardziej wyszukanego? A wogóle kto powinien na siebie przyjąć rolę Masterchefa?

   Takie gotowanie ostatecznie przebiega w dużym chaosie i w atmosferze 4 pór roku. A jeśli kucharki już coś ugotują to jest to początek do nowej debaty. Kiedy do niej wogóle dojdzie to jest to follow-up lub warsztat „zaawansowany”.

   Właściwie same plusy…

   Praca na żywym organiźmie. Człowiek trener instynktowne wypracowuje strategie:
   1. przetrwania
   2. brylowania
   3. argumentacji
   4. manipulacji
   5. pracy z oporem
   6. równowagi w braniu i dawaniu
   7. bycia i niebycia jednocześnie.

   I jak tu nie mówić, że nasza praca jest specyficzna.

  • #1280 Reply
   Rafal
   Gość

   Ktos kiedys powiedzial ze o dobrym liderze, gdy doprowadzi ich do celu, ludzie powiedza „sami to zrobilismy”. Mysle ze to jeszcze lepiej pasuje do trenera 😉

Viewing 2 reply threads
Odpowiedz do: Zachowanie trenera podczas szkolenia
Twoje informacje
Contact Us