Zachowanie trenera podczas szkolenia

Viewing 2 reply threads
  • Autor
    Wpisy
    • #1052 Reply

      Jakie zachowanie trenera prowadzącego szkolenie skutecznipomaga Wam e brać w nim udział? A jakie zachowanie trenera utrudnia i powoduje, że jako uczestnicy, wychodzicie ze szkolenia niezadowoleni lub rozczarowani?

      • Ten temat został zmodyfikowany 10 years, 5 months temu przez Andrzej Niemczyk.
      • Ten temat został zmodyfikowany 7 years, 1 month temu przez Tomasz Wypych.
    • #1119 Reply
      Agnieszka
      Gość

      Andrzeju jak przeczytałam pytania i tytuł Twojego posta to uśmiechnęłam się na myśl trochę „obok”. A może dojść do odpowiedzi przez spotęgowanie Twojego zapytania?

      Wyobraźmy sobie, że siedzi trener na sali u drugiego trenera jako uczestnik. A następnie wyobraźmy sobie, że siedzi cała sala trenerów u trenera jako uczestnicy….

      Jestem na „świeżo” po takim doświadczeniu i mam poczucie, że gdybym miała użyć nośnej metafory to było to dla mnie jak spotkanie w jednej kuchni przy jednej kuchence z 12 kucharkami. Niby cel spotkania jasny, ale jak do niego dojść i w jakim tempie? Każda „wie” lepiej bo zna swoje przepisy i ma doświadczenie, o którym chce opowiedzieć i jednocześnie odnieść się jako to kucharka potrafi do doświadczenia pozostałych. Każda z Pań ogląda składniki i pozuje do debaty „oksfordzkiej” z tezą > co się sprawdzi potrawa jednogarnkowa czy coś bardziej wyszukanego? A wogóle kto powinien na siebie przyjąć rolę Masterchefa?

      Takie gotowanie ostatecznie przebiega w dużym chaosie i w atmosferze 4 pór roku. A jeśli kucharki już coś ugotują to jest to początek do nowej debaty. Kiedy do niej wogóle dojdzie to jest to follow-up lub warsztat „zaawansowany”.

      Właściwie same plusy…

      Praca na żywym organiźmie. Człowiek trener instynktowne wypracowuje strategie:
      1. przetrwania
      2. brylowania
      3. argumentacji
      4. manipulacji
      5. pracy z oporem
      6. równowagi w braniu i dawaniu
      7. bycia i niebycia jednocześnie.

      I jak tu nie mówić, że nasza praca jest specyficzna.

    • #1280 Reply
      Rafal
      Gość

      Ktos kiedys powiedzial ze o dobrym liderze, gdy doprowadzi ich do celu, ludzie powiedza „sami to zrobilismy”. Mysle ze to jeszcze lepiej pasuje do trenera 😉

Viewing 2 reply threads
Odpowiedz do: Reply #1280 in Zachowanie trenera podczas szkolenia
Twoje informacje




Cancel

Contact Us